رنگ کابینت ام دی اف

رنگ کابینت ام دی اف، متریال و سبک آن از جمله مسائلی هستند که در بدو ورود به خانه توجه افراد را به خود جلب می کنند. رنگی که برای خود انتخاب می کنید، تاثیر بسیار بالایی به روی زیبایی دکوراسیون خانه شما خواهد گذاشت. هنگام خرید کابینت ام دی اف و انتخاب رنگ بهتر است که به فضایی که در دسترس دارید و یا سبک دکوراسیون مورد نظرتان توجه کنید، بعضی رنگ ها فضا را کوچک تر و برخی دیگر فضا را بزرگ تر نشان می دهند.

حالا حتما می پرسید بهترین گزینه برای هر آشپزخانه می تواند چه رنگی باشد و هنگام انتخاب آن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ رعایت برخی نکات جزئی و ساده باعث می شوند که پس از صرف هزینه برای آشپزخانه، هربار که به نتیجه انتخاب خود نگاه می کنید لذت ببرید. در این مقاله می خواهیم در انتخاب رنگ کابینت ها به شما کمک کنیم. با ما همراه باشید.

چرا رنگ کابینت ام دی اف اهمیت دارد؟

در معماری جدید آشپزخانه ها به صورت اپن ساخته می شوند، در نتیجه آشپزخانه دیگر یک فضای جدا نیست و به عنوان بخشی از نشیمن، دکوراسیون آن اهمیت بیشتری پیدا کند. هر متریال و رنگی که انتخاب می کنید باید با دکوراسیون باقی فضای خانه هماهنگی داشته باشد. همچنین زیبایی آشپزخانه به فضای خانه جلوه زیادی می بخشد، خوش سلیقگی در انتخاب رنگ کابینت ام دی اف و ترکیب جذاب رنگ ها در آشپزخانه می تواند به دلباز بودن خانه و آشپزخانه کمک کند.

با همه این ها بحث درباره انتخاب بهترین رنگ ، بحثی است که هر شخص با سلیقه خود به آن معنایی متفاوت می دهد، اما با این وجود نمی توانیم بدون توجه به یک سری نکات مهم رنگ کابینت را انتخاب کنیم.

نوشته های مشابه

بهترین رنگ کابینت ام دی اف را چگونه انتخاب کنیم؟

در انتخاب رنگ همیشه سلیقه معیار اصلیست اما برای انتخاب رنگ کابینت آن هم از نوع ام دی اف لازم است که به 3 نکته ی اصلی و کار بردی که تاثیر زیادی بر روی زیبایی و همچنین آرمش بخش بودن فضای منزلتان می گذارد توجه داشته باشید این سه نکته عبارت اند از:

نکته اول

برای انتخاب بهترین رنگ کابینت ام دی اف باید به ابعاد و بلندی دیوارهای آشپزخانه تان توجه کنید. اگر آشپزخانه ای بزرگ داشته باشید با تنوع رنگ زیادی رو به رو هستید. شما می توانید برای آشپزخانه تان انواع رنگ های تیره و روشن را استفاده کنید. می توانید در رنگ بندی خود از یک رنگ یا از چند رنگ متفاوت استفاده نمایید. اما اگر سایز آشپزخانه شما کوچک است، رنگ هایی با تناژ روشن استفاده کنید. همچنین استفاده از جنس هایی که حالت براق یا هایگلاس داشته باشند محیط آشپزخانه شما را دلباز تر نشان می دهد.

نکته دوم

نکته دومی که در انتخاب رنگ باید به آن توجه کنید، میزان نورگیری آشپزخانه است. اگر آشپزخانه شما پنجره و نورگیری خوبی داشته باشد شاید بتوان از رنگ های تیره استفاده کرد، اما اگر نور طبیعی آشپزخانه شما کم است، روی رنگ های تیره برای کابینت خود هیچ حسابی باز نکنید. آشپزخانه هایی که نور طبیعی ندارند و نورپردازی کافی به روی آنها انجام نشده است قابلیت استفاده از رنگ های تیره در رنگ کابینت ام دی اف شان را ندارند.

نکته سوم

نکته سوم که معمولا از نظر افراد پنهان می ماند، رنگ سرامیک استفاده شده در بدنه و کف آشپزخانه است. این رنگ اگر با رنگ بندی کابینت ام دی اف همخوانی داشته باشد جلوه بیشتری به فضای آشپزخانه شما می بخشد. همچنین رنگ بندی استفاده شده در دکوراسیون داخلی خانه شما نیز نکته مهمی است. مثلا اگر رنگ سرامیک یا کف پوش خانه شما کرمی است، یا رنگ دیوارهای شما از نوع رنگ های خنثی هستند، بهتر است که از رنگ های روشن استفاده کنید.

جدیدترین رنگ کابینت ام دی اف کدام است؟

انواع رنگ کابینت ام دی اف در بازار موجود است که شما می توانید با توجه به نکات بالا به انتخاب هر کدام که دوست دارید دست بزنید. اگر یک رنگ بودن کابینت ها به شما احساس یک نواختی می دهد، می توانید رنگ سرامیک بدنه را یک رنگ متضاد استفاده کنید. انتخاب بهترین رنگ بستگی زیادی به سلیقه و تصور شما از فضای خانه تان دارد، انواع رنگ ها برای این مدل کابینت در بازار موجود است که در اینجا به برخی از پرطرفدارترین آنها اشاره خواهیم کرد.

رنگ روشن (سفید)

کابینت ام دی اف رنگ روشن در آشپزخانه معمولا طرفداران زیادی دارد و این رنگ به عنوان یک رنگ اصلی در ترکیب با سایر رنگ های کابینت قابل استفاده است. مزیتی که رنگ سفید کابینت با متریال هایگلاس و براق دارد این است که علاوه بر دلباز کردن فضا، با اکثر دکوراسیون های خانه به راحتی ست می شود. لازم است بگوییم که کابینت های سفید در کنار شیک بودن مشکل بزرگی دارند و آن این است که شما مدام باید آنها را تمیز کنید. اگر با تمیز کردن مکرر کابینت ها مشکل دارید بهتر است از رنگ بندی دیگری استفاده نمایید.

رنگ چوب

کابینت ام دی اف رنگ چوب و روشن، برای آشپزخانه های کوچک به شدت مناسب است. این رنگ در خانه های ایرانی طرفداران زیادی دارد و رنگ رایجی است. رنگ چوب روشن برای آشپزخانه های کوچک مناسب است و آن را دلباز می کند، اما در کنار آن، می توانید از رنگ قهوه ای تیره تر نیز استفاده کنید. به صورت کلی متریال چوب و استفاده از رنگ آن به روی کابینت، فضای آشپزخانه شما را گرم می کند.

اگر می خواهید دو رنگ چوب تیره و روشن را به عنوان رنگ بندی برای کابینت خود قرار دهید، برای اینکه تصمیم بگیرید رنگ روشن غالب باشد یا رنگ تیره، به ابعاد آشپزخانه خود نگاه کنید. اگر وسایل منزل شما از جمله دسته های مبل، میزهای استفاده شده، جا کفشی و… از جنس چوب هستند، رنگ چوب زیبایی خانه شما را تکمیل می کند.

آیا کابینت ام دی اف را می شود رنگ کرد؟

اگر از رنگ کابینت ام دی اف خود خسته شده اید و تعویض آنها را مقرون به صرفه نمی دانید خبر خوشی برای شما داریم. شما می توانید رنگ کابینت خود را به هر رنگی که دلخواهتان است تغییر دهید. با زیرسازی درست کابینت های ام دی اف به راحتی می توانید آنها را رنگ کنید. این کار مثل هر کار دیگری نکات خاص اما ساده ای دارد که با یادگیری آنها و وسایل اندک می توانید خودتان رنگ کابینت هایتان را تغییر دهید.   

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا