کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک نمونه ای از تلفیق تکنولوژی در مقابل طراحی سنتی می باشد. کابینت ها همواره نقش بسیار مهمی در آشپزخانه ها داشته و دکور یک آشپزخانه با کابینت هایش معنی پیدا می‌کند. تصور آشپزخانه ها بدون کابینت واقعاً سخت است زیرا از قدیم الایام، طاقچه های چوبی و سنگی در داخل مطبخ کار گزاری می شد و اکنون نیز انواع مختلف کابینت برای آشپزخانه ها طراحی شده است. در انتخاب کابینت آشپزخانه برای منزل خود باید نکات مختلفی مانند رنگ، مدل و میزان بودجه ای که می ‌خواهید صرف کنید را مد نظر بگیرید. امروز این مدل از کابینت ها را برای شما معرفی خواهیم کرد تا در هنگام انتخاب مدل کابینت برای آشپزخانه، سبک کلاسیک را نیز مد نظر داشته باشید. با تیم کارانا دکور همراه باشید.

کابینت کلاسیک

کابینت کلاسیک چیست؟

 قبل از اینکه بخواهیم به معرفی مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک بپردازیم، بهتر است شما را با تاریخچه آن آشنا کنیم. زمانی که یک رنسانس هنری که نشئت گرفته از یونان و روم باستان بود در قرن هفدهم در اروپا به وجود آمد، سبک کلاسیک در معماری های این قاره نمود پیدا کرد و استادان زیادی شروع به تدریس آن کردند. به همین دلیل است که شما این طرح را بیشتر در خانه های قدیمی و اشراف زاده های اروپا مشاهده می کنید.

 طراحی کابینت کلاسیک با متریال چوب انجام می‌شود و درب های آن معمولاً دارای حکاکی های بسیار زیبا می باشد. این نقش ها به قدری چشم نواز است که آشپزخانه های سلطنتی را در منزل شما به وجود می آورد. دستگیره کابینت های کلاسیک معمولاً از جنس فلز و با نقش و نگارهای برجسته و طلایی می باشد. دکوراسیون یک منزل به وسیله طرح این کابینت ها حسی نوستالژیک را به فضا القا می کند.

آشپزخانه کلاسیک معمولاً مورد توجه کسانی است که به محصولات چوبی علاقه دارند و می‌خواهند فضای بسیار گرم و صمیمی در منزلشان ایجاد کنند. در این مدل کابینت معمولاً منبت کاری بیشتر انجام می‌شود و استفاده از رنگ های تیره چون قهوه ای سوخته و البته رنگ های خنثی چون سفید و طوسی کاربرد فراوانی دارد.

انواع کابینت آشپزخانه کلاسیک

 شما با انتخاب این مدل از کابینت ها می توانید از گستردگی بسیار زیاد طرح های و رنگهای متفاوت استفاده کنید. به طور کلی این کابینت ها به چهار دسته تقسیم می شوند که هر کدام را به صورت مجزا برای شما شرح خواهیم داد.

 کابینت روکش چوب

 کابینت هایی که دارای روکش چوب هستند و مشابه ترین کابینت ها به مدل تمام چوب می باشندن این کابینت ها در قسمت بدنه از ام دی اف سفید استفاده می‌کنند. همچنین جنس درب کابینت سبک کلاسیک روکش چوب و ام دی اف خام می باشد. در این کابینت ها درب ها رنگ می شوند و به دلیل گستردگی و تنوع بسیار بالایی که رنگ کابینت روکش چوب دارد، می تواند سلیقه های مختلف را از خود راضی نگه دارد. همچنین برای جذابیت هر چه بیشتر این کابینت ها می توانید از تاج و زیر چراغ نیز در طراحی آن ها بهره گیری نمود.

روکش چوب
کابینت روکش چوب

 کابینت تمام چوب

 از مجلل ترین و در عین حال گران ترین مدل های کلاسیک، کابینت هایی هستند که به طور کامل از چوب ساخته شده اند. چوب های استفاده شده در ساخت این کابینت ها معمولاً گردو، راش، گیلاس و بلوط بوده که با طرح و نقش هایی که روی آن ها ایجاد می شود، فضایی بسیار باشکوه را به منزل شما هدیه می‌دهند. کابینت چوبی معمولاً معرق کاری هایی بر روی سر ستون های خود دارد.

کابینت کلاسیک تمام چوب
کابین تمام چوب

کابینت ممبران

 دیگر مدلی که می‌توانید در سبک کلاسیک در آشپزخانه خود داشته باشید، کابینت ممبران است. MDF سفید در بدنه این کابینت ها استفاده می شود و همچنین درها از ام دی اف خام  ساخته می‌شود. روکشی از جنس پلاستیک فشرده بر روی سطح این کابینت ها قرار می گیرد که باعث ایجاد رنگ ها و تنوع بسیار بالای طرح در انتخاب خواهد شد. برای دیدن مدل های بیشتر از کابینت ممبران در کارانا دکور میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

کابینت ممبران کلاسیک
کابینت ممبران

 کابینت رومی

 سبک ایتالیایی که زمان زیادی نیست که در کشور از آن استفاده می شود. در این سبک کابینت رومی را با متریالی از جنس چوب خراطی شده می سازند که که باعث شباهتی بسیار زیاد به ستون های تالار های روم باستان می گردد. کابینت کلاسیک سفید معمولاً پر استفاده ترین و محبوب ترین مدل در بین این کابینت ها می باشد.

کابین کلاسیک رومی
کابینت رومی

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

 کابینت ها را معمولاً در دو سبک مدرن و کلاسیک ایجاد می کند، که طرح کلاسیک از نقش و نگارهای بیشتری برخوردار است و در سبک مدرن معمولاً سادگی حرف اول را می‌زند و افرادی که به هر دو سبک علاقه داشته باشند می‌توانند با ترکیب این دو کابینت، کابینت نئوکلاسیک را برای آشپزخانه خود تهیه نمایند. البته مدل های دیگری از کابینت نیز مانند کابینت کلاسیک خارجی که تلفیقی است از کشور های اروپایی و آسیایی می باشد نیز در طراحی این کابینت ها دیده می شود. به طور کلی در طراحی کابینت تلفیق طرح های مختلف می‌تواند جلوه ی زیبایی به آشپزخانه شما بدهد.

ویژگی های کابینت آشپزخانه کلاسیک

در اجرای کابینت در سبک کلاسیک در منزل، همواره ویژگی های مثبت و منفی را باید مد نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای آشپزخانه تان داشته باشید. معایب و مزایای این مدل کابینتبه شرح زیر می باشد.

 مزایای کابینت کلاسیک آشپزخانه

 • مدل کابینت آشپزخانه کلاسیک در طرح ها و رنگ های متنوع وجود دارد و امکان ست کردن آن با وسایل دیگر منزل به راحتی قابل انجام است.
 • شما می توانید طرح های مورد نظرتان را به آسانی بر روی در ب و کناره های کابینت حکاکی کنید. سرستون های نقش برجسته و گلهای رنگ شده می تواند دکوری بسیار زیبا آشپزخانه شما بدهد.
 • در طراحی آشپزخانه کلاسیک، اگر از متیرال مرغوبی استفاده شود، این امکان را به شما می دهد تا سالیان متمادی از کابینت های خود استفاده کنید.
 • ریز کاری هایی مانند زیر چراغ و تاج ها معمولاً در سبک کلاسیک زیبایی دو چندانی را به آشپزخانه شما می دهد.

 معایب کابینت کلاسیک

 • در صورت این که به طرح های روی کابینت آشپزخانه کلاسیک آسیبی وارد شود، امکان تعمیر و تعویض آن نخواهد بود.
 • در مقابل اشیا تیز و برنده و همچنین رطوبت آسیب پذیر می باشد.
 • به دلیل دارا بودن روند تولید پیچیده و ریزه‌کاری‌ های زیاد، دارای قیمتی به نسبت زیاد می باشد.
 • در صورت این که از مواد نا مرغوب در ساخت این کابینت ها استفاده شود، رنگ آن تغییر می کند.
 • ممکن است در نصب آن به دلیل حساسیت کار، مدت زمان زیادی از وقت شما گرفته شود.

 قیمت کابینت کلاسیک آشپزخانه چقدر است؟

 معمولاً قیمت کابینت کلاسیک با توجه به نوع چوب و مواد سازنده آن و همچنین فضای کار از نظر متراژ و صد البته طرح مورد نظر شما، ممکن است افزایش و یا کاهش یابد. به دلیل این که کابینت های کلاسیک معمولاً تمام چوب می باشند، استفاده کردن از چوب طبیعی یا مصنوعی می‌تواند در قیمت آن تاثیرگذار باشد. شما می توانید برای آگاهی کامل از  با پشتیبانی کارانا دکور تماس بگیرید تا از قیمت انواع کابینت گردید.

نکات مهم

 1. اگر قصد استفاده از مدل کابینت جزیره ای کلاسیک را داشته باشید، می ‌توانید در چهار بخش یعنی: جزیره مخصوص نگه داری وسایل، جزیره میز ناهارخوری، جزیره آشپزی و شستشو و جزیره مخصوص آشپزی، از این کابینت ها استفاده کنید.
 2. برای آشپزخانه هایی با نور کم، رنگ های روشن کاربرد بیشتری دارد.
 3. کابینت کلاسیک سفید محبوب ترین مدل در بین طرح های این کابینت می باشد.
 4. اگر آشپزخانه تان دارای فضای کمی است، درشت بودن طرح ها روی کابینت باعث کوچک تر نشان دادن آشپزخانه خواهد شد.
 5. رنگ های تیره برای آشپزخانه های بزرگ مناسب ‌تر هستند.
 6. برای نگهداری بهتر و بالا رفتن طول عمر کابینت ها بهتر است ظرف خیس داخل آن قرار ندهید و فضای کابینت ها را بیش از حد پر نکنید و از قرار دادن اجسام تیز در کنار کابینت های چوبی خودداری نمایید.

کابینت آشپزخانه کلاسیک در تهران از کارانا دکور

 در کارانا دکور برای اجرای کلیه طرح های کابینت کلاسیک و همچنین سایر کابینت ها می‌توانید از قیمتی بسیار مناسب و با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا در مجهزترین کارگاه های تهران بهره مند شوید. شما عزیزان می توانید با شماره گیری 02177523898 بعدز دریافت شاوره ی کامل و رایگان کابینت خود را سفارش دهید. کارشناسان کارانا کور بعد از بررسی آشپزخانه و منزل شما میزان بودجه مورد نیاز را برای شما محاسبه می‌کنند و بعد از اجرای طرح نیز در صورت بروز هر گونه مشکلی تیم کارانا دکور درکنار شما خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا