مبل چستر

مبل چستر یکی از پرطرفدارترین انواع مبل است که از گذشته تا امروز بین مردم همه کشورها محبوبیت زیادی دارد. این نوع مبل در عین راحتی، زیبایی بی نظیری به محیط خانه شما می بخشد. این مبل ها ظاهر شیکی دارند و در بین همه افراد با همه سلیقه ها محبوبیت خاصی دارند.

در هر خانه کنار شومینه ای که زوزه میکشد مدل راحتی چستر به فضا شکوهی جاودانه می بخشد. این مبل در واقع پادشاه مبل ها شناخته می شود، بخصوص اگر جنس آن از چرم و رنگ آن چرم قهوه ای تیره باشد! اگر شما هم یکی از طرفداران این نوع مبل هستید در این مقاله با کارانا دکور همراه باشید.

مبل چستر

مبل چستر چیست؟

نام مبل چستر فیلد ریشه انگلیسی دارد اما امروزه در همه کشورهای جهان مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع مبلدر لغت نامه آکسفورد به معنی مبلی با دسته ها و پشتی بلند تعبیر شده که روی آن لمسه کاری شده است. منظور از لمسه کاری برجستگی و فرورفتگی هایی است که توسط دکمه روی این نوع مبلکار می شوند و جلوه خاصی به مبل می دهند.

انواع مبل چستر در ابتدا برای دکوراسیون فضاهای کلاسیک طراحی شده بودند، اما امروزه انواع مختلف این نوع مبلدر بازار وجود دارند که هم مناسب دکوراسیون مدرن و هم مناسب دکوراسیون سنتی هستند. یکی از انواع این نوع مبلکه تازه وارد بازار شده است، مبل ال چستر است. طراحان این نوع مبل در واقع کاری کرده اند که این نوع مبلبرای انواع دکوراسیون ها مناسب باشد.

در قسمت های مختلف جهان تولیدی این نوع مبلوجود دارد و شما در هر کشوری که زندگی کنید میتوانید انواع این نوع مبلرا در بازار پیدا کنید. این مبل هرگز از مد نمی افتد و در عین شیک بودن راحتی زیادی را برای نشستن شما به ارمغان می آورد.

مبل چستر فیلد

تاریخچه مبل راحتی چستر فیلد

روایت های مختلفی درباره طراحی و نام گذاری این مبل ها وجود دارد ولی هیج منبع موثقی برای تایید هیچ کدام وجود ندارد. گفته می شود که این مبل در ابتدا توسط لورد فیلیپ استن هوپ، که سیاستمدار، نویسنده و طراح مد بود طراحی شد و از آن زمان تا حالا انواع تولیدی مبل چستر این مبل ها را ساخته و به سراسر دنیا ارسال می کنند.

هدف اصلی سازنده این نوع مبلطراحی مبلی بود که نجیب زادگان و افراد زیادی بتوانند همزمان و در کنار هم به روی آن بنشینند. پهن بودن نشیمنگاه این مبل به گونه ای است که حتی روی مبل تک نفره چستر نیز دو نفر جا میشوند. جالب است بدانید طراحی این مبل هافیلد به گونه ای است که لباس شما را چروک نمی کند.

مدل مبل چستر ریشه ای اصیل و شاهانه دارد و از گذشته در خانه انواع پادشاهان و افراد ثروتمند برای گذراندن اوقات فراغت و استراخت استفاده میشده است. هم اکنون طراحان فضای داخلی از مدل های این مدل مبلبرای طراحی فضاهای لوکس بهره میگیرند.

عکس مبل چستر

جدید ترین انواع مبل چستر 2023

در انواع این نوع مبل جدیدی که وارد بازار شده است، از پارچه های چرم لوکس استفاده میشود. دسته ها و پشتی این نوع مبل توسط دکمه لمسه کاری می شوند؛ این سبک مبلمان از خانه های باشکوه بریتانیایی قدیمی الهام گرفته شده است. این نوع مبل متناسب هر دو سبک دکوراسیون مدرن و سنتی بوده؛ و مدل های مختلف مبل چستر جدید در بازار موجود است.

این مدل مبل در کشورهای مختلف در هتل ها، کافی شاپ ها، رستوران ها، خانه ها و حتی در محیط های اداری مشاهده میشود. سرویس این نوع مبلبه عنوان یک دست مبل چستر جدید نیز در بازار همه کشورها در انواع مدل ها وجود دارد.

مبل چستر مدرن

ویژگی منحصر به فرد مبلمان چستر چیست؟

از جمله ویژگی های خاص این نوع مبل که آن را از سایر مبل ها متمایز و محبوبیت آن را زیاد می کند، دسته ها و پایه های این نوع مبلهستند؛ دسته های این مبل ها طوری طراحی شده که بسیاری از افراد در نگاه اول عاشق این مبل ها می شوند!

از دیگر ویژگی های منحصر به فرد انواع مبل چستر اندازه و ابعاد آن است، این مبل ها در اندازه و ابعاد متفاوتی طراحی و تولید می شوند و افراد با توجه به فضایی که در دسترس دارند و نیازشان، این نوع مبلفیلد متناسب با سلیقه شان را انتخاب می کنند. اگر خانه یا محل کار شما فضای زیادی دارد، می توانید سرویس این نوع مبلبا طرحی که دسته های پهن و اندازه بزرگتری دارند استفاده کنید.

چگونه از کیفیت انواع مدل مبل چستر جدید اطمینان حاصل کنیم؟

محبوبیت زیادی کهاین نوع مبلدر بین همه مردم پیدا کرده است باعث شده تا افراد سودجو تصمیم بگیرند جنس های با کیفیت پایین را تولید و در دسترس مردم قرار دهند. ظاهرا این مبل ها طوری طراحی و تولید می شوند که به طرح این نوع مبلبا کیفیت خیلی شبیه بوده و تشخیص آن برای افراد معمولی که اطلاعی از جنس و کیفیت مبل ها ندارند تقریبا غیر ممکن است.

اگر میخواهید بتوانید کیفیت پارچه و ساخت این نوع مبل را تشخیص دهید باید بگوییم یکی از راه های تشخیص کیفیت انواع مبل چستر قیمت آن ها هستند. اگر قیمتی که فروشنده به شما پیشنهاد داد بسیار ارزان و پایین باشد، یعنی موادی که در ساخت این نوع مبل استفاده شده کیفیت بالایی نداشته و نمی توانید انتظار دوام طولانی مدت از آن داشته باشید.

با نگاه دقیق این مبل می توانید متوجه شوید که مواد سازنده آن چه کیفیتی دارند، به عنوان مثال به جنس پارچه و کیفیت دوخت آن نگاه کنید. این مولفه ها می تواند گویای این باشد که مبل رو به روی شما از چه کیفیتی برخوردار است.

جنس قطعات چوبی این مبل چه تفاوتی با سایر مبل ها دارد؟

اگر مدل مبل چستر فیلد کیفیت بالایی داشته باشد، از چوب های فصلی درست شده است. این نوع مبل با چوب فصلی ساخته شده و ریل های مقاوم و بادوامی دارد؛ در نتیجه به علت استفاده از چوب های بسیار محکم در ساخت کلاف آن، دوام و ماندگاری آن چند برابر می شود. اگر در ساخت این مبل از مواد ارزان و چوب مخلوط استفاده شده باشد، یا ریل های آن نازک باشند، یعنی مبلی که رو به روی شماست دوام کافی را ندارد.

یک مبل بی کیفیت به زودی از شکل و فرم اولیه خود خارج می شود، در مدل های این نوع مبلبی کیفیت به جای اینکه از مفاصل دندانه استفاده شود، از چسب قلاب استفاده می شود. بنابراین اگر وزن سنگینی به روی مبل قرار بگیرد یا اگر کودکی به روی آن بپر بپر کند، به راحتی از هم باز شده و می شکند.

کوسن های مبل چستر با چه چیزی پر می شوند؟

یکی دیگر از مولفه های این نوع مبل بی کیفیت، موادی است که در پر کردن کوسن از آن استفاده می شود. برای پر کردن این نوع مبلبا کیفیت از الیاف پلی استر و پر استفاده می شود. وقتی به روی مبلباکیفیت دست می کشید به راحتی تفاوت آن را با یک مبل بی کیفیت تشخیص می دهید.

اگر محصول مقابل شما بی کیفیت باشد به راحتی متوجه می شوید که صرفا از یک سری محصولات ارزان و بی کیفیت برای پر کردن حجم آن استفاده شده است. دقت کنید که بی کیفیت بودن موادی که داخل این نوع مبلرا حجم می دهند موجب می شود فرم و سفتی آن به زودی از بین برود؛ در نتیجه طول عمر و مقاومت آن بسیار پایین می آید.

تفاوت مبل چستر با سایر مبل ها در چیست؟

تفاوت این نوع مبلبا سایر مبلمان ها از جمله مبل های استیل، مبل راحتی یا مبل های مدرن در این است که باقی مبل ها به شکل یک صندلی روکش دار ساخته می شوند. این مبل ها کناره و پشت دارند و اندازه آنها کافی و نه خیلی بزرگ است. این نوع مبلتقریبا به اندازه یک کاناپه بزرگ است که دسته های بالشتکی و پشتی متناسب با ارتفاع مبل ساخته شده که لبه آن در قسمت بالا به بیرون خم می شود.

بهتر است بگوییم هیچ مبلمان دیگری ویژگی هم سطح و متناسب بودن پشتی با دسته ها را ندارد. در بسیاری از انواع مبل ها به ویژه مبل های استیل مشاهده می کنیم که تاج مبل با کنده کاری طراحی شده و نسبت آن به دسته مبل دو تا سه برابر است.

تفاوت دیگری که این مبل دارد پوشش رویه این مبل است. این مبل پوشش کامل پارچه یا چرم دارد و در هیچ کجای آن چوب مبل دیده نمی شود؛ در حالیکه در سایر مدل های مبلمان مشاهده می کنیم که چوب مبل یکی از اجزاء اصلی آن به حساب می آید.

چند پیشنهاد برای چیدمان و تزئین انواع مدل مبل چستر

انواع مبل چستر یکی از مشهورترین و محبوب ترین انواع مبل چرم هستند؛ نکته خاصی که درباره این مبل ها وجود دارد شاید مربوط به جذابیت ظاهری آنها باشد که در هنگام خرید آن را حس می کنید. برای زیباتر بنظر رسیدن فضا می توانید از کوسن ها به عنوان لوازم تزئینی استفاده کنید؛ در واقع ترکیب رنگی اتاقی که این مبل را در آن قرار می دهید به مبل خود اضافه کنید.

برای اینکه فضایی که در آن این مدل مبل را قرار می دهید کلاسیک تر شود، از نور و لامپ های مناسب استفاده کنید. بهتر است در این فضا یک کتابخانه چوبی قرار دهید، در این صورت فضای خانه شما کلاسیک و باشکوه می شود.

نکته بعدی برای زیبا بنظر رسیدن فضایی که در آن از این نوع مبل بهره می گیرید این است که این مبل را نقطه اصلی زیبایی اتاق در نظر بگیرید؛ این مبل به اندازه کافی زیبا هست که بتواند کانون زیبایی و توجه اتاق شما شود. بهتر است سرویس این نوع مبلرا در وسط اتاق قرار دهید تا توجه بیشتری را به خود جلب کند. با قرار دادن یک فرش جلوی این نوع مبل می توانید این منطقه کانونی را دنج و خاص تر کنید.

سفارش و خرید مبل چستر ارزان در تهران

کارانا دکور به عنوان تولید کننده ی برتر مبل های چستر با چرم های طبیعی در تهران و کرج همواره توانسته با ارائه با کیفیت ترین محصولات و خدمات پس از فروش و تخفیف های عالی رضایت مندی کامل مشتران را جلب کند. شما می توانید برای خرید مبل راحتی چستر و دریافت مشاوره کاملا رایگان با شماره تماس  02177523898 تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا