مزایا و معایب کابینت ممبران

مزایا و معایب کابینت ممبران از مسائل مهمی هستند که باید هنگام خرید کابینت ممبران برای آشپزخانه اخود مدنظر قرار دهید. با اطلاع از این موارد مثبت و منفی این مدل از کابینت می توانید با درایت و اطمینان خاطر بیشتر اقدام به سفارش از کارانا دکور نمایید. با ما همراه باشید تا این نکات را یک به یک بشناسیم.

معایب و مزایا کابینت ممبران

مزایا و معایب کابینت ممبران کدامند؟

کابینت های به این زیبایی هم مگر عیب دارند؟! درست است که این کابینت ها بسیار زیبا هستند و مزایای زیادی دارند اما اگر بخواهیم با شما صادق باشیم باید بگوییم که این کابینت ها معایبی نیز دارند که باید از آن ها آگاه باشید. در این نوشتار می خواهیم درباره مزایا و البته به طور خاص مشکلات کابینت های ممبران صحبت کنیم. معایبی که اگر به نسبت به آن ها بی توجه باشید ممکن است هزینه و البته دردسر زیادی برای شما ایجاد نمایند.

مزایا کابینت ممبران چیست ؟

مزایای کابینت های ممبران که اکثر افراد آن ها را برای دکور آشپزخانه  انتخاب می نمایند تا از محیطی متفاوت و جذاب لذت ببرند کم نیستند. از اولین مزیت این کابینت می توان به تنوع طرح پذیری آن اشاره نمود. با استفاده از تکنولوژی سی ان سی (CNC) می‌توانید انواع طرح‌ های خاص و جذاب را روی‌ ام دی اف پیاده نموده و سپس اقدام به روکش کردن آن نمایید. به علاوه این کابینت ها نسبت به رطوبت و حرارت مقاومت بالایی دارند.

نوشته های مشابه
مزایای ممبران

مزیت دیگری که ناخواسته مهم ترین مزیت به نظر می آید قیمت مناسب این کابینت در عین طرح های متنوع آن است. این کابینت به نسبت سایر کابینت‌های کلاسیک چوبی قیمت پایین ‌تری دارد با اینکه قابلیت طرح پذیری بیشتری دارد و حتی ازلحاظ طراحی و ریزه ‌کاری نیز حضور قوی ‌تری داشته است. همچنین این موضوع را نیز نمی توان از یاد برد که وقتی عمل روکش کشی به صورت یکپارچه بر روی‌ ام دی اف انجام شود دیگر هیچ درز و یا بندی روی سطح دیده نمی شود که باعث زیبایی بیشتر کابینت های ممبران است.  

به علاوه وقتی زمان انتخاب رنگ برسد قطعا از مشاهده ی تنوع بالا در رنگ و طرح های این کابینت ذوق زده خواهید شد. شما می توانید کابینت های ممبران که دارای وزن کمی هستند و همچنین هزینه های جانبی اندکی دارند را در انواع طرح ها و رنگ های مختلف از کارانا دکور خریداری نمایید تا دکوری بسیار لوکس برای آشپزخانه خود بسازید.

معایب ممبران

معایب کابینت ممبران چیست ؟

حال می خواهیم علاوه بر مزایا به معایب کابینت های ممبران نیز بپردازیم. در ادامه پنج عیب اصلی کابینت های ممبران را به شما معرفی نموده ایم تا چشم شما را به واقعیت ها نیز باز کرده باشیم. 

1-    کیفیت کابینت وابسته به کیفیت اجرا

درواقع کیفیت نهایی کابینت چه از نظر خوب درآمدن و زیبایی کار و چه از نظر ماندگاری تا حد زیادی در دستان مجری کار یعنی کابینت ساز شما است. کابینت ساز می تواند مرحله وکیوم کار را به یک کارگاه وکیوم بی کیفیت بسپارد. او همچنین می تواند با استفاده از چسب های ضعیف، ورق PVC نامطلوب و البته بی دقتی در مراحل مختلف ساخت و نصب کیفیت نتیجه ی کار را به کل کاهش دهد. برای کنار آمدن با این مشکل از مجموعه ی مزایا و معایب کابینت ممبران باید به یک شرکت دکوراسیون مناسب و مطمئن مانند کارانا دکور آشپزخانه خود را بسپارید.

مشخصات کابینت های ممبران

2-     ظرافت زیاد برایتان دردسر می شود

این نوع از کابینت ها دارای مغزی ام دی اف MDF  خام هستند که به وسیله یک لایه ی پی وی سی PVC با استفاده از حرارت، چسب و فشار ناشی از خلاء  یا وکیوم روکش می شوند. مشکل این جا است که وقتی کنده کاری ها و طرح های برجسته یا فرورفته ی روی کابینت بسیار ظریف هستند، پوشش دادن و روکش لایه ی PVC به خوبی صورت نمی گیرد. برای حل این مشکل می توانید طرح های منبت کاری یا کنده کاری شده یا به عبارتی سی ان سی شده را نسبتاً درشت انتخاب نمایید و تا حد ممکن از طرح های ظریف برجسته و فرورفته دوری نمایید.

معایب کابینت ممبران چیست

3-     حساسیت به نور و حرارت را از یاد نبرید!

اگر روکش پی وی سی که بر روی کابینت های ممبران قرار می گیرد برای مدت طولانی در برابر نور آفتاب قرار گیرد به دو مشکل منتهی می شود. اولین مشکل این است که این روکش ها در معرض آفتاب دچار تغییر رنگ می شوند. مشکل دوم نیز این است که چسب آن ها به مرور ضعیف شده و لایه ی روکش کنده می شود. همانطور که گفته شد استفاده از چسب های بی کیفیت در ساخت و اجرای کابینت می تواند باعث مشکلاتی از قبیل ول شدن روکش، باد کردن آن و در کل خراب شدن کل کابینت شود. به همین خاطر اگر آشپزخانه شما پنجره رو به نور مستقیم خورشید دارد متاسفانه کابینت های ممبران به شما توصیه نمی شوند.

البته به غیر از آفتاب سایر منابع گرمازا نیز مانند شعله گاز و بخار آب می توانند مشکل مشابهی برای روکش ممبران ایجاد نمایند. بنابرای از مسائل مهمی که در مزایا و معایب کابینت ممبران باید موردنظر قرار دهید این است که در طراحی کابینت های خود فاصله کابینت از اجاق گاز را به درستی رعایت کنید. به عنوان مثال دیواره ی کابینت کنار گاز باید با فاصله ی 30 الی 40 سانتی متری از گاز اجرا شود.

مزیت کابینت ممبران

4-     حواستان به اجسام تیز باشد

در پاسخ به سوال معایب کابینت ممبران چیست نباید حساسیت آن به اجسام تیز را از یاد برد. روکش پی وی سی در این نوع از کابینت ها در برابر صدمه های ناشیی از تماس با اجسام تیز نسبتاً حساس هستند. بنابراین باید مواظب باشید که کابینت ها را با اجسام برنده خش نیندازید چراکه دردسر و هزینه های زیاد تعمیر شما را کلافه خواهد کرد.

عیوب کابینت ممبران

5-     تعمیر کابینت با استفاده از همان طرح و رنگ

 تنوع رنگ ها و طرح های روکش پی وی سی (PVC) کابینت های ممبران بسیار جذاب است اما وقتی نوبت به تعمیر و یافتن طرح و رنگ یکسان می رسد متوجه یک بعد دیگر از ماجرا می شوید. فرض کنید پس از چند سال قصد تعمیر کابینت های خود را دارید. آیا می توانید دقیقاً از همان طرح و کد رنگ که سال ها پیش خریداری کرده اید بیابید؟ قطعا احتمالش خیلی کم است چراکه پویایی بازار و تغییر سلایق مشتریان می تواند تولیدات قدیمی تر را در دوره های کوتاه در بازار متزلزل کرده و مدل های جدید پا به بازار بگذارند.

Disadvantages and advantages of membrane cabinets

با وجود مزایا و معایب کابینت ممبران، آنها را انتخاب کنیم یا خیر؟

در ابتدای متن گفتیم که با کابینتی بسیار شکیل و مجلل سر و کار دارید که دارای انواع طرح ها و رنگ های مختلف است. درواقع ما نمی توانیم که این کابینت ها را بخرید یا نه. تنها کاری که می توانیم برای شما انجام دهیم این است که توصیه نماییم پیش از خرید به خوبی با نکات مثبت و منفی آن ها آشنا شوید. علاوه بر این باید مواظب باشید که کابینت های خود را دست یک فرد یا شرکت کاربلد بسپارید.

Disadvantage of membrane cabinets

سفارش مطمئن با کارانا دکوراسیون

همان طور که در این مقاله با عنوان مزایا و معایب کابینت ممبران ذکر شد کیفیت نهایی کابینت های ممبران وابستگی زیادی به کیفیت کار کابینت ساز دارد. بنابراین حتما باید قرداد با یک شرکت دکوراسیون مطمئن را در برنامه ریزی خود قرار دهید چراکه نقش یک اجرا کننده در نصب این نوع از کابینت ها از سایر انواع کابینت بسیار حیاتی تر است. با کارانا دکور به راحتی می توانید از تمامی موضوعاتی که درباره ی آن ها کنجکاو هستید مطلع شده و اطلاعات کافی برای سفارش کابینت موردنظر با طرح، رنگ و قیمت دلخواه بدست  آورید. فقط کافی است که با شماره ی درج شده در پایین این صفحه تماس گرفته تا مشاورهای ما شما را راهنمایی و سفارشتان را ثبت نمایند. ممنون از همراهی شما صاحبان سلیقه با کارانا دکوراسیون.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا