کناف سقف تشکیل شده از پنل های گچی و بعضا غیر گچی هستند که به صورت اتصال این پنل ها به سقف ساختمان  مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع سقف ها از خانواده ی سقف کاذب می باشند که به منظوره ایجاد جلوه های خاص در اتاق، آشپزخانه و حتی اداره مورد توجه مهندسین طراح دکوراسون داخلی قرار گرفته اند. همچنین این مدل سقف به دلیل برخورداری از دو نوع متحرک و ثابت معمولا متقاضیان بسیاری دارد. ما در ادامه ی این مطلب در کارانا دکور به برسی کامل انواع مدل سقف کناف و همچنین مزیا و معایب این سقف ها و عوامل موثر بر قیمت اجرای آن خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

کناف سقف پذیرایی

چرا استفاده از طرح کناف سقف؟

سقف کاذب کناف به عنوان بهترین جایگزین رابیتس مطرح شده است و معمولا دو دلیل مهم برای استفاده از این سقف ها وجود داشته: اولین مورد ایجاد یک پوشش برای پوشاندت تاسیسات سقف ساختمان و دومین مورد هم زیبایی بخشیدن به محیط منزل از جمله استفاده از مدل کناف سقف آشپزخانه ، پذیرایی و استفاده در اداره و محیط کار بوده است. در ادامه مزایا ی استفاده از این سقف ها را مورد برسی خواهیم داد.

کناف سقف آشپزخانه

مزایا سقف کناف

همانطور که گفته شد این سقف ها بسیار مورد توجه کسانی قرار می گیرد که سعی در ایجاد جلوه های ی زیبای در سقف منزل و یا محیط کار خود دارند اما زیبایی تنها مزیت این نوع سقف نیست. در زیر به چندی از مهم ترین مزیت هایی که باعث محبوبیت این مدل سقف شده را باهم برسی می کنیم.

سرعت در اجرا

در بسیاری از پروژه های ساختمانی امروز سرعت عمل در کنار کیفیت کار حرف اول را میزند. در بحث سقف ها نیز سقف کناف بالا ترین سرعت اجرا را داشته که این امر یکی از مهم ترین مزایای کتاف سقف ها به شمار میآید.

سبکی

در بحث امنیت ساختمان نیز باز هم این کناف سقف است که خود نمایی میکند زیرا این سقف ها از نظر سبکی وزن کمی داشته که هم بار اضافی برای ساختمان به حساب نمیآیند هم این که از نظر ایمنی شرایط بسیار مساعدی دارند.

ضد آب و ضد حریق بودن

جنس این سقف ها می توانند به عنوان پوشش ضد حریق وضد آب بر روی سقف عمل کند. کناف های ضد آب را میتواند در محیط هایی که احتمال تماس با آب زیاد است استفاده کرد مانند استخر حمام، سرویس های بهداشتی و … .

دسترسی به تاسیسات و سیستم برق کشی

یکی از وجه تمایزات این نوع سقف با بعضی از انواع سقف کاذب کشسان این است که  این سقف قابل برداشتن می باشند و مثلا در مواقعی که نیاز داشته باشید برای تعمیر و یا عیب یابی به تاسیسات زیر سقف و سیستم برق کشی در سقف دسترسی داشته باشید می توانید به راحتی آنرا برداشته و مشکل پیش آمده را رفع نمایید.

مقرون به صرفه تر از گچبری سنتی

در گذشته طرح های شبیه به طرح سقف کاذب کناف امروزی را به صورت گچبری ایجاد می کردند که هم مستلزم صرف هزینه ی گزاف بود هم به دلیل پاشیده شدن ذرات گچ موجب کثیف شدن محیط می شد و همچنین ایجاد یک طرح بی نقص هم یک مجری بسیار ماهر می طلبید. اما امروزه با با پیشرفت علم و تکنولوژی این مشکلات وجود نداشته و شما می توانید با صرف هزینه ی کم در کمترین زمان بدون کثیف شدن محیط اقدام به زیباسازی منزل خود کنید.

انعطاف پزیری

گرچه کناف سقف در دسته ی سقف های کشسان قرار نمی گیرد اما با انعطاف پذیری که دارد می تواند در برابر حوادثی مانند زلزله مقاومت خوبی به سقف ببخشد.

امکان نصب نورپردازی

نصب نور مخفی و چراغ های توکار و روکار از دیگر مزیت های این سقف است. شما می توانید به راحتی چراغ های تور کار و روکار را بر روی این سقف پیاده سازی کنید و زیبای ساختمان را دو چندان کنید.

طرح کناف

معایب کناف سقف

از جمله معایب این نوع سقف ها می توان به این اشاره کرد که در صورت  عدم اجرای صحیح امکان سقوط کردن سقف مهیا خواهد شد که می تواند تبعات جبران ناپذیری را به بار آورد. همچنین استفاده از مصالح غیر استاندارد موجب ترک خوردگی رو سقف میشودو و البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که این نوع طرح ها معمولا در برابر ضربه مقاومت از خود نشان نمی دهند.

انواع کناف سقف

به طور کلی کناف سقف به دو دسته ی ثابت و متحرک تقسیم بندی می شوند که در همین بین هم خود سقف های ثابت شامل دو گروه ساده و طرح دار می شود. که در زیر تمام مدل های آن را را به صورت تخصصی تر معرفی خواهیم کرد.                             

سقف کناف ثابت

همان طور که از اسمشان پیداست به صورت ثابت و غیر متحرک بر روی سقف قرار گرفته و حرکت خاصی ندارند. از این نوع می توان به عنوان کناف آشپزخانه و کناف پذیرایی استفاده کرد و طرحی چشم نواز را به سقف بخشید. همانطور که گفته شد سقف ثابت کناف به دو گروه ساده و طرح دار تقسیم بندی می شوند.

کناف سقف ساده

در این سقف ها معمولا دارای یک لایه ی زمینه ای از جنس گالوانیزه هستند به صورتی که پس از مستقر کرد این لایه، پنل های کناف یک یا دو لایه ای بر روی آن ثابت می شوند و سپس با استفاده از بتونه کاری شکاف میان این لایه های کناف پرشده و در نهایت طرحی یک دست و بدون دیده شدن درز ها تحویل مشتری داده می شود. طرح سقف کناف ساده معمولا به صورت دایره ای مربعی مستطیلی و لوزی شکل ساخته می شود.

کناف سقف طرح دار

سقف کاذب کناف دکوراتیو نام دیگر این سقف هاست. این سقف ها دارای طرح های فوق العاده جذاب بوده  از همین رو می توان از آن ها در محیط هایی مانند محل کار و پذیرایی استفاده کرد. انواع مختلفی از این نوع سقف وجود دارد که عبارت اند از سقف گنبدی، سقف منحنی، سقف کمانی، سقف با نور مخفی، و سقف با حاشیه ساده.

کناف کاری سقف
کناف سقف طرح دار

کناف سقف متحرک(مشبک)

ساختار این نوع سقف ها که به آن سقف کاذب مشبک کناف هم گفته میشود به صورت شبکه ای سازه های “T”  مانند و تایل های فلزی و گچی ساخته می شود به این صورت که این شبکه ها با استفاده از آویز هایی که قابل تنظیم هم هستند به سقف اصلی متصل میگردند و تایل ها بر روی این شبکه ها سوار می شوند. اجرای این سقف ها بسیار سریع است همچنین می توان به راحتی به تاسیسات پشت آن دسترسی داشت. برخی از مهندسان طراح نیز از این سقف در ترکیب با سقف های ثابت برای ایجاد جلوه های منحصر به فرد استفاده  می کنند.

سقف کاذب مشبک
کناف سقف متحرک

قیمت کناف سقف

همانند دیگر سقف ها همچون سقف آسمان مجازی، قیمت کناف سقف هم به عوامل متعددی بستگی دارد که در این بخش از مقاله به آن خواهیم پرداخت، به طور کلی مهم ترین عوامل موثر بر قیمت این سقف ها عبارت اند از:

متراژ کار و مدت زمان تقریبی اجرا

در اجرای تمام سقف های کاذب متراژ و گوشه کنار های کار که سختی کار را مشخص میکنند مهم ترین عامل یرای قیمت گذاره یه حساب می آیند، هر چه متراژ کار و گوشه های کار کمتر باشد قیمت این سقف ها نیز ارزان ارزان تر خواهد بود.

متریال به کار رفته در سقف

در این اجرای این پروژه ها قطعات بسیاری به کار میروند که جنس هر کدام میتواند عامل موثری بر قیمت کل اجرای پروژه باشد. قطعاتی شامل: صفحات مسطح سیمانی، صفحات روکش دار گچی، گاردکس، تصفیه هوا، تایل های معدنی، پشم و چوبف چسب جدا کننده، نور های درز گیر، پیج های اتصال پنل به سازه، ماستیک، نوار مجافظ گوشه و … .

ضخامت و درجه ی کناف

صفحات کناف در ظخامت های متفاوتی ساخته می شوند که بنا به قطر ضخامت قیمت های متفاوتی نیز دارند البته ضخامت های زیر ۱۲ میلی متر مناسب اجرای سقف و دیوار کناف نیست.تنوع ضخامت در این سقف ها به شرح زیر است:

صفحه کناف ۱۲ میلی متری

از این ضخامت معمولا در مکان هایی استفاده می شود که نیاز به مقامت بالایی ندارند مانند کناف دیوار غیر بار بر و مدل دکوراتیو و ساده.

صفحه کناف بالای ۱۵ میلی متری

از این نو صفحات نیز در شرایطی استفاده می شود که سقف یا دیوار کناف مجبور به تحمل وزن و نشان دادن مقاومت بالا است. به علاوه در شرایطی که احتمال برخورد اجسام به صفحه کناف وجود دارد نیز از صفحه هایی هایی با ضخامت ۱۵ تا ۱۸ میلی متری استفاده می کنند.

کناف سقف پذیرایی کلاسیک

کناف سقف کارانا دکور

 برند جهانی کارانا دکور مجری سالهاست که در زمینه ی اجرای سقف کاذب کناف فعالیت داشته و مجری اصلی کناف سقف در تهران و کرج می باشد. تضمین کیفیت و همچنین ارائه ی بهترین کیفیت با کمترین قیمت برای اجرای این سقف حسن همکاری با کارانا دکور میباشد شما عزیزان میتوانی با شمار گیری ۰۲۱۷۷۵۲۳۸۹۸ از مهندسین مجرب ما به صورت رایگان برای اجرای این این سقف مشاوره گرفته و سپس سفارش تان را ثبت کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *