سقف کشسان چاپی

سقف کاذب کشسان چاپی را می‌توانیم با قاطعیت محبوب ترین نوع در میان سقف های کاذب بدانیم. پیشرفت تکنولوژی تنها خود را در وسایل الکترونیکی نشان نداده و آن را در سازه های مهندسی شده نیز می‌توانیم ببینیم. معماری اصیل ایرانی همواره سرشار از رنگ نقش و نگار هایی بوده که هنوز هم داخل بسیاری از خانه های آبا و اجدادی ما قابل مشاهده است. امروزه به واسطه پیشرفت های زیادی که در حوزه تکنولوژی انجام شده، دکوراسیون منزل به سمت و سویی رفته که شما هر طرحی را بخواهید، می توانید در منزل تان اجرا کنید. دامنه طراحی های دکور داخل منزل بسیار وسیع است ولی امروز در مورد یکی از بهترین روش ها برای تزیین و نقش دادن به دکوراسیون منزل می خواهیم صحبت کنیم. با تیم کارانا دکور همراه باشید.

سقف کاذب کشسان چاپی

سقف کشسان چاپی چیست؟

 برای این که شما با این مدل سقف بهتر آشنا شوید باید با مفهوم سقف کاذب آشنایی داشته باشید. این نوع سقف در فضایی پایین ‌تر از سقف اصلی کار می‌شود و معمولاً با طراحی های زیبا رنگی تازه به منزل شما می بخشد. سقف کاذب چاپی از مدل های سقف کشسان است که به آن سقف پرینتی نیز گفته می شود. در این مدل از سقف ها شما می توانید طرح ها و نقش های بسیار زیبای مورد علاقه تان را روی پارچه های مخصوص اجرا کنید.

سقف کاذب کششی پرینتی به شما این اجازه را می دهد تا دنیایی از رنگ ها را به خانه خود بیاورید. شما می‌توانید جهان ‌هستی را در سقف خانه خود داشته باشید و با دیدن آن در طول شبانه روز، خستگی را تنتان بیرون کنید.

سقف کشسان چاپی

مزایا سقف کاذب پرینتی

در اجرای این سقف ها موادی مانند pvc، پلاستیک و مقداری افزودنی مجاز وجود دارد. میزان میزان ۹۰ درصد pvc، ۵ درصد پلاستی سایرز و ۳۵ درصد نیز افزودنی های مجاز طبیعی در این نوع سقف به کار رفته است. سقف کاذب کشسان چاپی دارای ضخامت هشت دهم تا یک میلیمتر می باشد. از ویژگی های بسیار بارز این نوع سقف ها وضوح بسیار بالای آن ها و همچنین ضخامت یک دستشان می باشد.

 سقف های کششی چاپی قابلیت اجرای انواع تصاویر سه بعدی را دارد. همچنین در سقف های چاپی کلاسیک شما می توانید تصاویر واضح را به مات تبدیل کنید. حداکثر عرض پارچه که در این گونه از سقف استفاده می‌شود، ۵ متر و حداقل زمانی که طول می کش طرح ها روی این سقف چاپ شود حدوداً یک روز می شود.

طرح سقف کششی چاپی

برخلاف سایر مدل های دکوراسیون منزل، شما در اجرای سقف پرینتی یا چاپی هیچ محدودیتی ندارید و می توانید هر طرح و عکسی که می خواهید را روی آن چاپ کنید. شما می توانید عکس فیلم مورد علاقه تان را از اینترنت دانلود کرده و آن را بر روی سقف اجرا کنید . همچنین عکس های خانوادگی، عکس طبیعت، دریا و هر آنچه در ذهن شما وجود دارد، قابلیت اجرا روی پارچه های سقف کاذب کششی چاپی را خواهد داشت

حتماً توجه داشته باشید عکس انتخابی شما هرچه کیفیت بهتری داشته باشد نسخه نهایی که روی پارچه سقف کشی چاپی اجرا می‌شود، زیباتر خواهد بود

سقف کششی چاپی

چرا استفاده از سقف چاپی؟

علاوه بر توانایی اجرای انواع طرح های هنری و لوگو ها بر روی سقف، شما می توانید اشکال هندسی سه بعدی را نیز به وسیله این دانش روی سقف کاذب چاپی اجرا کنید. همچنین در ساخت اینگونه از سقف به هیچ عنوان از مصالح ساختمانی مانند گچ و سیمان استفاده نمی‌شود و به همین دلیل میزان آلودگی آن به کمترین حد ممکن می رسد. مواد به کار رفته در پارچه های این نوع از سقف، پلیمر بوده که کاملاً ضد حساسیت می باشد.

از دیگر مزایایی که یک سقف کاذب کشسان چاپی دارد نصب آسان و سرعت بالای اجرا و همچنین توانایی برگشت سقف به حالت اولیه در کمترین زمان ممکن است. این سقف ها طرح یکدستی دارند و همین امر باعث می‌شود در صورت وجود پستی و بلندی در سقف هیچ تاثیری در طرحی که شما روی آن کار می کنید دیده نشود.

سقف های کشسان چاپی بدون نورپردازی قابل اجرا می باشد، یعنی در بعضی از سقف های کاذب بدون نورپردازی طرح زده شده به خوبی دیده نمی شود ولی در این مدل از سقف حتی بدون وجود نور مخفی، قابیت خود را حفظ می‌کند و زیبایی خانه شما را دوچندان خواهد کرد.  ماندگاری بسیار بالا نیز از مزایای این نوع از سقف هاست که به نسبت هزینه ای که می کنید بسیار مقرون به صرفه بوده و دیگر در تایم های مختلف نیازی به تغییر دکوراسیون و رنگ آمیزی سقف خود نخواهید داشت.

 سقف پرینتی کاذب در چه مکان هایی قابل اجرا است؟

 شاید در بین عموم مردم اینگونه جا افتاده باشد که سقف های کاذب تنها در داخل، هال و پذیرایی منزل قابل اجرا هستند اما این مدل از سقف ها در داخل آشپزخانه، سرویس بهداشتی، انواع محیط های اداری و تمامی اتاق خواب های یک منزل قابل اجرا هستند و هیچ محدودیتی برای نصب ندارد. در کوچکترین مکان ها می توانید دنیای بسیار زیبا به وسیله سقف کاذب چاپی ایجاد کنید.

سقف کاذب کششی چاپی

قیمت سقف کاذب کششی چاپی

 عوامل موثر زیادی در تعیین قیمت این مدل از سقف تاثیر گذار می باشد. اجرای این طرح‌ ها مانند پکیج‌ های از پیش آماده نیست که قیمتی ثابت داشته باشد و باید قبل از قیمت گذاری، محیط کار، میزان متریال قابل استفاده، درزها و شکاف های ساختمان و چند عامل دیگر توسط نصاب و کارشناس بررسی و سپس قیمتی نسبی به شما داده شود.

 به طور کلی ۲ عامل زیر بیشترین تاثیر را در نرخ گذاری سقف کششی چاپی دارا می باشد:

  • میزان متیرال به کار رفته در سقف
  • هزینه چاپ طرح

همچنین محیطی که این سقف می‌خواهد در آن اجرا شود از نظر شکل فیزیکی و هندسی و میزان سختی کاری که باید روی آن انجام شود نیز یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت خواهد بود.

مثلاً هرچه سقف دارای زاویه ها و کناره های کنگره و انحنا بیشتری باشد، می بایست دقت و ظرافت کار در آن پروژه افزایش یابد و عملاً سختی کار چند برابر می‌شود. همچنین جنس پارچه ای که در سقف کاذب کشسان چاپی استفاده می شود و متراژ آن هرچه از کیفیت و وسعت بیشتری برخوردار باشد طبیعتاً قیمت سقف نیست افزایش می یابد

نصب سقف کاذب چاپی با کارانا دکور

اجرای این گونه سقف ها به مهارت بسیار بالای احتیاج دارد. مثلاً فاصله بین سقف اصلی و سقف کششی چاپی شما بسیار در نمای دکور منزل تاثیرگذار است و اگر این فاصله به درستی انتخاب شود. نمایی بسیار دل انگیز را به محیط منزل شما خواهد داد و از همین رو همواره توصیه می شود اجرای این گونه سقف ها را به دلیل ظرافت خاصی که لازم دارد به یک تیم حرفه ای بسپارید.

 تیم کارانا دکور با بهره گیری از به روزترین تجهیزات روز دنیا در اجرای انواع سقف های کششی فعالیت می کند. کارشناسان حرفه ای کارانا دکور تمام مراحل اجرای سقف کشسان چاپی را برنامه ریزی می کنند. ابتدا طرح اولیه کار می‌کنند تا در صورت مناسب بودن کیفیت و نمای طرح طرح کامل اجرا شود. با سپردن کار خود به کارانا دکور خیالتان از تبدیل شدن منزل ساده تان به یک کاخ رویای راحت باشد.

پیمان ریحانیان
ارسال دیدگاه