سقف کشسان لاکر

سقف کشسان لاکر یا سقف کاذب آینه ای یکی از بهترین مدل های دکوراسیون در عصر جدید می باشد. با ورود خلاقیت و تکنولوژی به علم دکوراسیون، شاهد پیشرفت های روز افزونی در زمینه سقف کاذب کشسان بوده‌ایم. مردم دنیا همواره به دنبال روشی برای هر چه زیباتر کردن منازل خود از قدیم الایام تا کنون بوده اند و این را می‌توانیم در معماری کشورهایی مانند چین، ایران، رم و حتی اسپانیا مشاهده کنیم. امروز شما را با نوعی جذاب از سقف های کاذب آشنا می کنیم که نوعی مدرن از طراحی دکور منزل محسوب می‌شود. با تیم طراحی کارانا دکور همراه باشید.

سقف کشسان لاکر

سقف کششی لاکر چیست؟

 

اگر بخواهیم تعریفی دقیق از این مدل از سقف ها را برای شما عنوان کنیم باید ابتدا با مفهوم کلی سقف کاذب و مدل پیشرفته در آن یعنی سقف کاذب کشسان آشنایی داشته باشید. این نوع از سقف ها در فضایی پایین‌ تر از سقف اصلی نصب می‌شود و عمده دلیل استفاده از این سقف ها نقش و طرح دادن به دکوراسیون منزل است.سقف لاکر نوعی از سقف کشسان کاذب است که با پارچه‌ای به جنس pvc ساخته شده و توسط پروفیل احاطه می شود.

 

به سقف کشسان لاکر سقف آینه ای نیز می گویند، زیرا به گونه‌ای اجرا می شود تا پذیرایی و تمامی وسایل محیط داخل آن، بازتاب داده ‌شوند و جلوه های بسیار زیبا به قسمتی از منزل و محیط کار که در آن سقف کششی لاکر کار شده، داده می شود. با اجرای این مدل سقف عملاً محیط منزل شما بزرگتر دیده خواهد شد.

در سقف کشسان کاذب لاکر چه موادی به کار می رود؟

 

پارچه ای که در این مدل از سقف استفاده می‌شود از جنس pvc بوده و ضخامت آن حدوداً به ۲ میلیمتر می رسد. همچنین درکنار این مدل از پارچه شما می توانید به وسیله فیبر نوری، نورپردازی های را روی این شقف نیز انجام دهید. در ساخت یک سقف آینه ای کشسان انواع کریستال های سواروسکی نیز استفاده می‌شود. متریال ای مانند کریستال ها و فیبرها باعث می‌شوند بتوانید آسمانی کوچک را در منزل خود داشته باشید.

سقف لاکر

چرا سقف کشسان آینه ای را انتخاب کنیم؟

 

انتخاب این مدل از سقف ها تنها به سلیقه شما بستگی دارد. به دلیل گستردگی بسیار زیادی که سقف کشسان دارد شما ممکن است بین مدل های مختلف دچار تردید شوید ولی سقف کشسان لاکر ویژگی  خاصی دارد که باعث افزایش محبوبیت آنها در میان طیف وسیعی از مردم شده است. خاصیت آینه‌ای این مدل از سقف علاوه بر زیباتر کردن دکوراسیون منزل محیط را نیز بزرگ تر نشان می‌دهد که این امر برای منزل هایی که از پذیرایی کوچک ای برخوردارند نکته بسیار مهمی می ‌باشد. در ادامه مزیت‌های دیگر برای این مدل از سقف را بیان خواهیم کرد.

مزیت های استفاده از سقف کاذب کششی لاکر

 

سقف کاذب کشسان آینه ای از ویژگی‌ های بسیار زیادی برخوردار است که شما را مجاب به استفاده از این مدل سقف می‌کند. در ادامه چند مزیت اصلی این سقف ها می پردازیم.

تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ

 

شما در زمان اجرای طرح های سقف کشسان لاکر هیچ محدودیتی برای انتخاب طرح و رنگ ندارید. شما می توانید به راحتی رنگ مورد نظرتان را متناسب با سایر وسایل منزل چون مبل و فرش ها انتخاب کنید. مشتری با کمی خلاقیت و چینش مناسب وسایل داخل خانه، دکوراسیونی بسیار خاص و جذاب دست پیدا کند که هر بیننده‌ای از دیدن آن مجذوب می شود. نورپردازی های ویژه ای که با فیبر های خاص در سقف به کار برده می شود سبب می‌شود تا کسی که به خانه شما وارد می شود در اولین نگاه مجذوب زیبایی خیره کننده این طرح ها گردد.

تنوع در طرح های اجرایی

 

pvc که برای سقف کشسان آینه ای استفاده می شود از انعطاف بسیار خوبی برخوردار است و همین امر سبب می‌شود تا بتوانید طرح‌های بسیار متنوعی را به آسانی در هر مکانی اجرا کنید. منظور از طرح های متنوع یعنی ایجاد طرح های گنبدی شکل، ستونی و حجمی در شکل های مختلف است که این برجستگی ها، کار را بسیار زیباتر خواهد کرد. همچنین با به وجود آوردن این پستی و بلندی ها، باعث می شود شما به طرح دلخواه خود راحت ‌تر برسید و انعکاس وسایل داخل سقف نیز بسیار دلنشین تر می شود.

خاصیت ضد باکتریال سقف کشسان لاکر

 

این ویژگی سقف آینه‌ ای برای افرادی که حساسیت بسیار زیادی به بهداشت محیط زندگی می دهند، مفید است. این سقف ها اجازه نفوذ هیچ گونه قارچ و باکتری به داخل خود را نمی دهد به همین دلیل شما ممکن است به دفعات متعدد سقف کشسان لاکر را در مکان هایی مانند بیمارستان و اتاقهای عمل مشاهده کنید. در مراکزی که مربوط به صنایع غذایی و دارویی است که ارتباطی مستقیم با تغذیه انسان دارند و می‌بایست آلودگی به کمترین حد ممکن برسد نیز از سقف آینه ای کاذب کشسان استفاده می کنند.

دسترسی آسان به تاسیسات ساختمان

 

یکی از مشکلاتی که در طراحی دکوراسیون یک منزل به وجود می آید زمانی می باشد که قسمتی از سقف یا دیوار دچار مشکلی مانند ترکیدگی لوله و یا عدم اتصال درست جریان برق می شود. در چنین شرایطی باید هزینه‌ای بسیار گزاف جهت برداشتن طرح اجرا شده از روی سقف انجام دهید تا به تاسیسات داخل ساختمان دسترسی پیدا کنید. ویژگی مثبت سقف کاذب کشسان لاکر این است که شما با صرف کمترین هزینه می توانید آن را جا به جا کنید.

خاصیت ضد رطوبت

 

سقف لاکر به دلیل استفاده از متریال چوب pvc در خود کاملاً در مقابل رطوبت ها مقاوم می باشد و رنگ و فرم خود را به هیچ عنوان از دست نمی‌دهد. با قاطعیت می‌توانیم بگوییم سقف‌ های لاکر ضد آب هستند و همین سبب می شود بتوانید به راحتی آن ها را شستشو دهید.

سقف کاذب آینه ای

قیمت سقف کشسان لاکر چقدر است؟

 

برای این مدل از سقف های کاذب نمی توانیم قیمتی به صورت دقیق عنوان کنیم. ولی عواملی زیر معمولاً مهم ترین تاثیر را را روی قیمت سقف کشسان آینه ای می گذارند.

محیط اجرای کار

 

فضایی که شما می‌خواهید در آن سقف را اجرا کنید اولین گزینه تاثیرگذار بر قیمت می باشد زیرا ممکن است شکل فیزیکی آن مکان بسیار پیچیده و یا بالعکس بسیار آسان و سر راست باشد. هر چه شکل هندسی محل اجرای سقف ساده تر باشد عملاً قیمت اجرای آن نیز کاهش خواهد یافت .

میزان نور پردازی

 

دومین عامل تاثیر گذار نحوه نورپردازی بر سقف کاذب لاکر می باشد. بسته به انتخاب شما برای اینکه چه مدلی از نورپردازی را بر روی سقف کاذب آینه ای خود انتخاب کنید و تعداد فیبر نوری به کار رفته بر روی آن و همچنین طرحی که بخواهید روی آن نمایان گردد، قیمت‌ ها نیز متغیر خواهد بود.

متیرال سقف لاکر

 

موادی که در اجرای سقف استفاده می شود و همچنین قطر پارچه مطمئناً تاثیر زیادی بر قیمت خواهدگذاشت. به طور کلی کارشناسان ما از ابتدا سقف را از همه جهات یعنی شکل فیزیکی، طرح مورد نظر شما برای اجرا و چند عامل دیگر بررسی می‌کنند و سپس قیمت ‌کلی کار را به شما اعلام خواهند کر.د همچنین به دلیل اینکه اکثر مواد اولیه به کار رفته در سقف های لاکر از کشورهای مانند روسیه چین و چند کشور اروپایی دیگر وارد می شوند نوسانات قیمت ارز نیز تاثیر بسیار زیادی روی قیمت هر متر از این سقف ها خواهد داشت.

تفاوت سقف لاکر و ترنسپرنت

 

سقف لاکر و سقف کشسان ترنس هردو ار پر طرفدار ترین سقف های کاذب هستند که اغلب این دو با هم اشتباه گرفته می شوند. مهم ترین تفاوت میان این سقف ها این است که سقف ترنس نور را از خود عبود میدهد اما سقف کشسان لاکر نور گذر نیست همچنین سقف لاکر دارا طیف رنگی زیادیست در حالی که سقف ترنس فقط سفید رنگ است. برای مورد بعدی می توان به آن اشاره کرد حالت صاف و براق سقف لاکر است که باز تاب دهنده ی نور است اما سقف ترنس به دلیل نوری که از خود عبور میدهد تامین کننده ی نور محیط بوده و حالت یک نواخت دارد. استفاده از ترکیب این دو سقف به صورت هم زمان نیز جلوه ی بسیار زیبایی به ظاهر منزل یا محل کارتان می دهد.

سقف آینه ای

چرا اجرای سقف کشسان آینه ای را به رانا دکور بسپاریم؟

 

این مدل از سقف با گذشت زمان از محبوبیت بسیار زیادی در بین مردم برخوردار شده اند. شاید شما هم اکنون علاقمند به داشتن چنین طرح ‌های زیبایی در منزل خود باشید ولی نکته بسیار اساسی در اجرای این سقف ها، نورپردازی مناسب و نصب درست پارچه ها روی سقف خواهد بود. اگر فردی که نصاب کار شماست به درستی نورپردازی ها را انجام ندهد و مهارت کافی در اجرای سقف کشسان لاکر نداشته باشد از زیبایی کار بسیار کاسته خواهد شد و عملاً شما خرج بیهوده برای تغییر دکوراسیون منزل خود کرده اید.

 

تیم حرفه ای کارانا دکور با بهره گیری از بهترین متریال روز دنیا در باکیفیت ترین کارگاه های تهران انواع سقف های کشسان را برای سلایق متنوع و مختلف تهیه و نصب می کنند. کارشناسان متبحر، ابتدا تمام زوایا و قسمت های طرح در منزل یا محیط کار شما را بررسی نموده و سپس از تمام مراحل پرژه شما را مطلع می سازند. با اجرای قسمتی کوچک از طرح نمونه‌ا ی از نقشی که در آینده بر روی سقف شما می خواهد ایجاد شود را به شما نمایش می دهند تا خیالتان از بابت کیفیت و زیبایی کار راحت شود. تضمین قیمت و اصالت تمام متریال استفاده شده در کنار پشتیبانی پس از کار، از ویژگی‌ های کارانا دکور می باشد.

پیمان ریحانیان
ارسال دیدگاه