کابینت

تفاوت کابینت ممبران با هایگلاس، ام دی اف، وکیو و انزو

تفاوت کابینت ممبران و هایگلاس از مهم ترین فاکتورهای موثر بر تصمیم گیری مشتریان برای انتخاب و خرید کابینت ممبران یا کابینت هایگلاس است. در این نوشتار می خواهیم با ذکر اطلاعاتی درباره فرق کابینت ممبران با های گلاس و همچنین کابینت های ام دی اف و ایزو، سردرگمی شما صاحبان سلیقه را در انتخاب کاهش دهیم تا بتوانید با آگاهی بهتر اقدام به خرید نمایید.

تفاوت کابینت ممبران و هایگلاس 1

تفاوت قیمت کابینت ممبران و هایگلاس چقدر است؟

فرق ممبران با کابینت های گلاس باعث تفاوت قیمت این دو با هم می شود. بهتر است ابتدا به ذکر مزایا و معایب هرکدام از این کابینت ها بپردازیم و بعد به سراغ تفاوت قیمت آن ها برویم.

مزایا و معایب کابینت های ممبران

از مواردی که در خرید کابینت های ممبران باید به آن توجه ویژه داشته باشید مزایا و معایب کابینت ممبران است. از دلایلی که باعث محبوبیت کابینت های ممبران شده است می توانیم به قیمت مناسب، طرح و رنگ های متنوع و سطح یکپارچه آن اشاره نماییم. همچنین از معایب این کابینت می توان از مواردی از قبیل ظرافت کم، خش پذیری و داشتن ورقه یکطرفه نام برد.

ممبران

مزایا و معایب کابینت هایگلاس

حال نوبت به مزایا و معایب کابینت های گلاس می پردازیم تا بتوانیم پس از آن به سراغ تفاوت قیمت کابینت ممبران و هایگلاس برویم.

ظاهر شیشه ای و براق

اگر ظاهر درخشان و شیشه ای را در کابینت آشپزخانه می پسندید کابینت هایگلاس نسبت به ممبران برای شما انتخاب مناسب تری است.

قیمت مناسب

درواقع کابینت های هایگلاس هزینه کمتری نسبت به محصولات هم رده خود در گروه کابینت های ممبران دارند.

های گلاس

لک پذیری

درخشندگی هایگلاس باعث می شود که لک پذیری آن زیاد شود. بنابراین باید مدام تمیز شوند تا رد دست، روغن و غیره روی آن دیده نشود.

خش پذیری و لبه های تیز

لبه های تیز کابینت هایگلاس را به دلیل نوع متریالی که دارد، نمی توان سنباده کشید. لبه های تیز این نوع کابینت می توانند به روی بدن خش های ایجاد کند اگر حواستان نباشد. همانند ممبران روی سطح کابینت هایگلاس نیز از طریق تماس با اجسام تیز و سخت، ممکن است یک سری خش ایجاد شود. البته این مشکل را می توان با افزایش کیفیت ورقه های هایگلاس تا حد زیادی کاهش داد.

آسیب پذیری در مقابل رطوبت

از آنجایی که مغزی ورقه ی های گلاس از ام دی اف است این یعنی این کابینت نیز در مقابل رطوبت کمی آسیب پذیر است. البته چون این کابینت ها دارای پوشش پلکسی گلاس هستند، به گونه ای ضدآب محسوب می شوند ولی در صورت خراشیده شدن سطح کابینت، رطوبت می تواند به ورق نفوذ کرده و باعث خرابی آن شود.

ورق یک طرفه

عیب مشترک بعدی برای کابینت هایگلاس و ممبران داشتن ورقه یک طرفه است. این به معنی آن است که فقط یک طرف کابینت زیبا و شکیل است. اگر بخواهید هر دو طرف کابینت یک شکل باشد باید از دو ورقه استفاده شود که باعث افزایش ضخامت و همچنین قیمت کابینت می شود.

تفاوت کابینت ممبران

فرق کابینت ممبران با های گلاس  در چیست ؟

حال که با مزایا و معایب هرکدام از این کابینت ها آشنا شدید، بهتر می توانید تفاوت قیمت کابینت ممبران و هایگلاس را درک نمایید. سطح هر دوی این کابینت ها صاف و صیقلی است و از این لحاظ فرقی با هم ندارند. اما کابینت هایگلاس لکه پذیری بالایی دارد و همچنین نسبت به ممبران خش پذیرتر است.  اما از طرفی کابینت هایگلاس با مصالح محکم پلکسی گلاس پوشیده می شود که همین باعث می شود دوام و استحکام آن از ممبران بیشتر باشد. درواقع هردو این کابینت ها دارای طرح های متنوع و زیادی هستند بنابراین ارائه ی قیمت دقیق ممکن نیست. اما در کل قیمت روکش ممبران از کابینت هایگلاس بیشتر است.

کابینت ممبران بهتر است یا های گلاس ؟

نمی توان این سوال را قطعی جواب داد. فقط می توان گفت بستگی دارد. برای پاسخ دادن به این سؤال باید تمامی ویژگی ها و طرح مورد نظر خود را مدنظر قرار دهید. تفاوت قیمت کابینت ممبران و هایگلاس خیلی زیاد نیست و در یک رنج قیمتی قرار دارند اما قیمت ممبران کمی بیشتر است.

هایگلاس برای افرادی که مدل های مدرن می پسندند اولویت دارد. روکش ممبران هم برای دکورهای مدرن مناسب است اما بیشتر مدل های کلاسیک را شامل می شود. درصورتی که طرح ها و نقش های ریز را دوست دارید ممبران برای شما انتخاب خوبی است. اما اگر کابینت را ساده تر می پسندید هایگلاس گزینه بهتری است. در خرید هر دو مدل کابینت باید هنگام خرید مزایا و معایب را مدنظر داشته باشید تا پس از سفارش پشیمان نشوید.

کابینت ممبران بهتر است یا های گلاس

تفاوت کابینت ممبران با وکیوم!!!

بهتر است بدانید که کابینت های ممبران، وکیوم، طرح رومی و غیره همه اسم های یک مدل از کابینت هستند. بنابراین اگر کسی خواست به عنوان کابینتی گران تر آن ها را برای شما نصب کند باید بدانید که این کابینت ها هیچ فرقی ندارند. در حقیقت کابینت های ممبران به روش وکیوم کردن روکش روی ام دی اف ساخته می شوند به همین دلیل برخی به آن وکیوم نیز می گویند.

تفاوت کابینت ممبران با وکیوم

تفاوت کابینت ممبران و ام دی اف

حال که به فرق کابینت ممبران با های گلاس پرداختیم نوبت به کابینت های محبوب ام دی اف که سال هاست در آشپزخانه های شما جا داشته و هنوز هم دارد بپردازیم.

تفاوت کابینت ممبران و ام دی اف

مزایا و معایب کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف نوعی تخته فیبر است که به روش خشک تولید شده و معمولاً با استفاده از متریال‌های مختلف مثل ممبران، هایگلاس و کابینت چوبی روکش می شوند. درواقع ام دی اف از پرکاربردترین مواد در تولید انواع کابینت های آشپزخانه محسوب می شود. در ادامه به مزایا و معایب این نوع کابینت می پردازیم.

این کابینت های زیبا به راحتی تمیز می شوند و همچنین دارای سطح صاف هستند. ام دی اف ها قابلیت ابزار خوری، ماشین‌کاری و حتی سنباده زنی دارند و می توان آن ها را شکل داد. همچنین می توان با انواع روکش مانند هایگلاس، ممبران و غیره آن ها را پوشاند. قیمت کابینت ممبران نسبت به چوب کمتر بوده و از مقاوت خوبی نسبت به فشرده شدن برخوردار است.

از معایب این کابینت ها می توان به حساسیت نسبت به حرارت و گرما، آسیب پذیری نسبت به رطوبت در صورت خراشیده شدن و بافت نرم آن اشاره نمود. همچنین به خاطر وجود فرمالدئید (هرچند کم) در رزین این کابینت می توان آن را برای سلامتی خطرناک دانست.

ام دی اف

کابینت ممبران بهتر است یا ام دی اف ؟

انتخاب کابینت تا حد زیادی به بودجه و سلیقه ی شما بستگی دارد. کابینت ام دی اف قیمت نسبت به کابینت ممبران قیمت پایین تری دارد اما از نظر تنوع طرح و رنگ از ممبران ضعیف تر است. هر دو کابینت ها نسبت به رطوبت حساس هستند که البته حساسیت ممبران کمتر است. هردو از قابلیت ابزارخوری بالا و مقاومت متوسط برخوردارند. به علاوه تعمیر ام دی اف نسبت به ممبران بسیار راحت تر است. بنابراین اگر دنبال یک طرح منحصربه فرد زیبا هستید و از نظر بودجه مشکلی ندارید روکش ممبران گزینه ی مناسبی است. اما اگر طرح معمولی و با قیمت مناسب را ترجیح می دهید ام دی اف را اولویت شما است.

تفاوت کابینت انزو و ممبران

تا به اینجا با تفاوت قیمت کابینت ممبران و هایگلاس، فرق ممبران با وکیوم و ام دی اف پرداختیم و حال نوبت به تفاوت کابینت انزو با ممبران رسیده است. اولین تفاوت این است که قطر ورق ام دی اف استفاده شده در کابینت انزو ۲۵ میلی متر است ولی در ممبران این ورق نهایتاً ۱۶ تا ۱۸ میلی متر است. بنابراین قطر ورق ام دی اف در کابینت انزو از ممبران بیشتر است. همچنین قطر روکش کابینت انزو نسبت به قطر روکش ممبران بیشتر است.

تفاوت بعدی این دو این است که درب کابینت های انزو از هر چهار طرف تراش می خورد بنابراین قطر لبه های کابینت انزو کمتر از ممبران است. به علاوه کابینت های انزو همیشه سفید براق هستند ولی در ممبران تنوع رنگ بسیاری وجود دارد. آخرین تفاوت این دو کابینت در قیمت آن ها است. کابینت انزو به دلیل جنس و میزان متریال قیمت بالاتری نسبت به کابینت های ممبران دارد. حال باید به مزایا و معایب این کابینت اشاره نماییم تا دید روشن تری نسبت آن پیدا کنید.

تفاوت کابینت انزو و ممبران

مزایا و معایب کابینت انزو

از مزایای این کابینت می توان به این موضوع اشاره نمود که حکاکی و ابزارهایی که روی درب ها زده می ‌شوند به زیبایی و جذابیت آشپزخانه شما می افزاید و همچنین رنگ براق آن ها بسیار محبوب است و نسبت به ممبران مقاومت بیشتری در مقابل رطوبت از خود نشان می دهد.

اما اگر بخواهیم از معایب کابینت انزو نیز سخنی به میان آوریم باید به این نکته که یافتن متریال برای تعمیر کابینت انزو درست به همان رنگ و طرح کار سختی است اشاره نماییم. همچنین این کابینت از خش پذیری زیاد و همچنین خطر ترک خوردن و یا حتی شکستگی (به دلیل عمق حکاکی ها) برخوردار است. حال که با کابینت انزو و مزایا و همچنین معایب آن آشنا شدید به نظر شما کدام یک بهتر است، کابینت انزو یا ممبران؟؟؟

فرق کابینت ممبران و هایگلاس

سخن آخر…

در این متن به مزایا و معایب انواع کابینت های هایگلاس، ام دی اف، انزو و البته ممبران پرداختیم. همچنین درمورد تفاوت قیمت کابینت ممبران و هایگلاس، تفاوت کابینت ممبران با وکیوم (که سوتفاهمی بیش نبود)، تفاوت کابینت ممبران و ام دی اف، فرق کابینت ممبران با های گلاس و همچنین تفاوت کابینت انزو و ممبران نیز سخن گفتیم. امیدواریم که با مطالعه این متن دید کامل تری برای انتخاب و سفارش کابینت موردنظر خود از کارانا دکوراسیون که به صورت تلفنی برای شما مقدور است پیدا کرده باشید. از این که در این موضوع نیز با کارانا دکور همراه شدید ممنونیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *